Jakie są zalety stosowania robotów koszących?

Samodzielna praca, brak zaangażowania domowników czy ogrodnika, mulczowanie wykoszonej trawy i omijanie przeszkód podczas pracy – to najważniejsze korzyści z użytkowania zaawansowanych robotów koszących. Ich praca daje jeszcze więcej plusów, gdy przyjrzysz się im nieco bliżej. Poniżej znajdziesz korzyści z posiadania robota koszącego. Dzięki nim zdecydujesz, czy warto mieć go w swoim ogrodzie. Sprawdź i przekonaj się!
W czym robot koszący jest lepszy od kosiarki manualnej?
Jedną z największych korzyści robota koszącego jest autonomiczna praca. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu i nadajnikom obecnym w przewodzie wytyczającym granice terenu automatyczna kosiarka nigdy nie wyjedzie poza wyznaczoną powierzchnię trawnika. Według ekspertów firmy M.B. Ogrody z Łubowa k. Gniezna taki sposób pracy pozwala na pozostawienie urządzenia do samodzielnego działania przez cały sezon. Kolejny plus to dokładność koszenia i brak konieczności usuwania skoszonej trawy. Urządzenie omija większe przedmioty, dotykając ich obudową i zmieniając kierunek. Nie trzeba się martwić o większe obiekty na trawniku. Nie ma też konieczności grabienia połaci po koszeniu, bo trawa jest mulczowana. W ten sposób cała powierzchnia zyskuje dodatkowy nawóz.
Co jeszcze przemawia za użytkowaniem robota koszącego?
Przedstawiciel firmy M.B. Ogrody, w której ofercie jest np. pielęgnacja ogrodów w Gnieźnie i okolicznych miastach podaje kolejną korzyść. Mowa o automatycznym ładowaniu urządzenia. Robot wykrywa, kiedy jest najlepszy moment na podładowanie akumulatora i samodzielnie odjeżdża do stacji dokującej. Rolą użytkownika jest jedynie zapewnienie stałego zasilania energii elektrycznej do stacji dokującej. Wykorzystanie robota koszącego jest też wygodne pod kątem momentów jego pracy. Każdy użytkownik samodzielnie może zaprogramować swoje urządzenie i planować dni, w których robot pracuje. Może też skorzystać ze wbudowanych programów, które oferuje producent. To pozwala np. na brak pracy urządzenia w dni świąteczne czy weekendy. Warto pamiętać, że roboty koszące „uczą się” terenu przez kilka dni. Dlatego na początku użytkowania warto uzbroić się w cierpliwość. Konieczne jest też usunięcie małych elementów z trawnika np. zabawek.
Przeczytaj również: Najlepsze urządzenia akumulatorowe do ogrodu - co wybrać?
Przeczytaj również: Czy warto kupić opryskiwacz ogrodowy na działkę?
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Czemarol Papugowie Sp. z o.o.
Rolnicze maszyny
woj. małopolskie33-113 Zbylitowska Góra, Krakowska 35
-
Klinika Trawnika Łukasz Spychała
Pilarki, kosiarki, wykaszarki
woj. dolnośląskie55-003 Czernica, Miła 1